Кина QB800A јаглерод лак воздух gouging пиштол фабрика и производители | Tongying

QB800A јаглерод лак воздух gouging пиштол

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао пристаниште или било кој порт вашето барање
 • Начин на плаќање: L / C, D / P, T / T, Paypal, Western union
 • Број: DH24004
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  1. Оваа Миг заварување пиштол треба да се користи од страна на квалификуван персонал.

  2. За време на употребата, се избегнат штетните супстанции како што се лак или чад, да му наштети на операторот и други.

  3. назначена струја параметар покажува својата работна граница, и преоптоварување ќе ја оштети Миг заварување пиштол.

  4. должината на конвенционалните Миг заварување пиштолот е 3 метри и 5 метри. Тоа е строго забрането да се поврзете го кабелот со остри предмети, и топлина објекти.

  5. MAG / MIG Миг заварување пиштол техничка имплементација на GB / T15579.7-2013.

  6. Со цел да се обезбеди квалитетот на заварување и работниот век на производот, се препорачува да се проверува редовно и да го замени потрошни делови во времето.

  7. Демонтирање на цревото жица добиточна храна:

  Прво отстранете на млазницата, врвот за контакт, пред заеднички, а потоа на крајот на факелот, отстранување на цврст орев на plug центарот, можете да видите на фиксна крајот на цревото жица храна, се повлече, ако е потребно, нежно ротирање, односно црево жица храна може да се отстрани.

  8. Инсталацијата на жица хранење црево:

  Пред приклучување на пиштол заварување на механизмот за жица хранење, не заборавајте да се инсталира на соодветните хранење жица црево во зависност од видот на жица.

  Забелешка: црево жица храна не смее да биде премногу долго, инаку тоа ќе го направи врвот на контакт зезнав во тешкотија или цревото ќе биде претерано компресирана и се наведна во кабелот.

  9. проток Заштитниот гас е важен фактор кој влијае на употребата на Миг заварување пиштол. Тоа може да се прилагоди на најдобрите заварување ефект со прилагодување на мерачот на проток.

  10. Прскање во процесот на заварување се најмногу да влијае на Миг заварување пиштол и ефект на заварување.

  11. Тоа е строго забрането да го користат Миг заварување пиштол како алатка за тропа на работното парче.

  12. Проблеми и решенија:

  на


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас